Kopyalanan Yazıya Kaynak Linki Nasıl Eklenir?

Kopyalanan Yazıya Kaynak Linki Nasıl Eklenir?
kopyalanan-yaziya-kaynak-linki-nasil-eklenir
Kopyalanan yazıya kaynak linki nasıl eklenir? Kopyalanan içeriğe kaynak linki eklemek? Websitesinden kopyalanan yazıya site linki nasıl verilir? Kopya yazının altına kaynak linki nasıl eklenir? Kaynak linki nasıl eklenir? Siteye kaynak linki nasıl eklenir? Sitelerden kopya içerik işlemi tamamıyla başka web sitelerinden kopyalanan yazıları kendi sitesine yapıştırma olayıdır. Bu işlemi birçok internet sitesi yapıyor zaten. Bu işlem yapıldıktan sonra Google sizi içeriğini kopyaladığınız sitenin üstüne de çıkarabiliyor. Yani kendi yazdığınız özgün içeriğinizi, sizden kopyalayarak kendi sitesine ekleyen kişi sizden daha üst sıralarda Google'de çıkabiliyor.

Tabi ki bu kopyalama işlemini durduramayız maalesef fakat en azından yavaşlatmak mümkün. Birkaç kod ile sitenizden kopyalanan içerikler herhangi bir yere tekrar yapıştırılırsa en altta kopyalanan sayfanın kaynak linki çıkacaktır. Bu işlem için aşağıdaki kodları </head> veya </body> kodundan hemen önce eklemeniz yeterli olacaktır.

<script type='text/javascript'>
//<![CDATA[
function copaslink(){var e,n=document.getElementsByTagName("body")[0],t=(e=window.getSelection())+("<br/><br/>Kaynak: <a href='"+document.location.href+"'>"+document.location.href+"</a><br/>"),o=document.createElement("div");o.style.position="absolute",o.style.left="-99999px",n.appendChild(o),o.innerHTML=t,e.selectAllChildren(o),window.setTimeout(function(){n.removeChild(o)},0)}document.oncopy=copaslink;
//]]>
</script>
Yukarı kodları istenildiği gibi eklediğiniz taktirde kopyalanan yazının en altından sizin sitenizin linki olacaktır.
Kod kısmında Kaynak: yazan kısmı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.
Pinterest
Tumblr
Mix
GMail
LinkedIn
Reddit
XING
WhatsApp
Hacker News
VK
Telegram
Line

Kopyalanan Yazıya Kaynak Linki Nasıl Eklenir? - Yorumlar